
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 2 |
| Lifecycle Status | Pre-Release |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Slew Rate | 1.5 V/µs |
| operating temperature | -40.0 °C to 125 °C |
| pin count | 8 |
| rohs status | Compliant |
| case package | VSSOP |
| gbw | 1 MHz |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 92 dB |
| Operating Supply Current | 90 µA |
| Input Bias Current | 15 pA |
| input offset drift | 4.00 µV/K |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 3 mV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 100 dB |
| Input Voltage Noise Density | 40 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | General Purpose |
Stock: 1394
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12538
Ext.Price$0.12538
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12538 | $0.12538 |
| 10 | $0.11091 | $1.10910 |
| 50 | $0.09811 | $4.90550 |
| 100 | $0.08577 | $8.57700 |
| 500 | $0.07498 | $37.49000 |
| 1000 | $0.07083 | $70.83000 |
| 3000 | $0.06691 | $200.73000 |
| 5000 | $0.06321 | $316.05000 |
